Tehetségek egyeteme

TEHETSÉGGONDOZÁS

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja az ország legrégebben működő, komplex tehetséggondozási formája. Komplex, mert minden tudományterületet magában foglal, teret ad a nem tudományos teljesítményeknek, segít kibontakozni, biztos pályát és karrierutat mutat tagjainak.

2000-ben a Debreceni Egyetem létrehozta a DETEP-et, hogy a legkiemelkedőbb hallgatói az ösztöndíjkiegészítés mellett olyan előnyökhöz juthassanak, mint például kutatócsoportokban való részvétel, laborokba való bejutás, egyéni mentor-mentorált foglalkozások. Az egyetem az összes nappali és levelező, alap-, mester- és osztatlan képzésében részt vevő hallgatójának biztosítja a DETEP-be való bejutást és azokat az előnyöket, amik a tagsággal járnak.

Mi is pontosan a DETEP?

  • A hallgató kutatómunkát végez a témavezetője segítségével.
  • A témavezető minden rendelkezésére álló segítséget megad, hogy hallgatója zavartalanul végezhesse munkáját, és ebből produktum születhessen.
  • A produktumok krediteket érnek, amiket aztán ösztöndíjra lehet váltani.
  • Különböző tréningeken vehet részt a hallgató, mellyel segítjük, hogy szakmájában és/vagy a tudományos pályán minél előbbre jusson.
  • A programban részt vevő hallgatók végzésükkor oklevelet kapnak.
  • Programbeli részvételükről bármikor igazolást kérhetnek a hallgatók, mely előnyt jelent a mesterszakos, illetve doktori képzésre való felvételinél, állásinterjún és különböző pályázatoknál.
  • A DETEP-es hallgatók részt vehetnek a külön nekik rendezett konferenciákon.
  • A tagok mindezeken felül pályázatokat nyújthatnak be pénzbeli juttatások elnyerésére, melyekkel a saját szakmai előmenetelüket, kutató munkájukat segítik elő.

 

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó programja kiterjed a szakkollégiumokra és önképző körökre is, ahol a tudományos munka mellett a szociális készségek fejlesztése és a társadalmi felelősségvállalás is fontos szerepet kap.

További információk

SZAKKOLLÉGIUMOK

Legutóbb frissítve: 2022. 11. 16. 09:28