Wáli István Református Cigány Szakkollégium (WISZ)

Tevékenység: Interdiszciplináris szakkollégium vagyunk, komplex programmal, korszerű körülmények közötti bentlakással. Célunk a hátrányos helyzetű hallgatók személyes karrier stratégiájának támogatása, valamint a cigány/roma értelmiség építése. Szakmai programunk fő elemei: mentor- és tutorprogram, három modulú képzési program (cigány identitás, keresztény modul, általános kompetenciák fejlesztése), személyiség- és közösségfejlesztés, önkéntesség szervezése, igény szerinti nyelvi képzés, kutatás, személyes lelkigondozás lehetősége, gyakornoki program az elhelyezkedéshez.

Ösztöndíj, egyéb díjazás: Jelentős, teljesítményarányosan differenciált, a Szakkollégiumi Tanács által megítélt (max. 69.000 Ft) ösztöndíj. Tényezői: egyetemi tanulmányi eredmény, szakkollégiumi tanulmányok teljesítése, szakkollégiumi feladatvállalás és teljesítés, köztudatosításban való közreműködés, önkéntes munka, diákotthoni bentlakás és a közösségi életben való aktív részvétel. Emellett, van lehetőség az egyetemi tanulmányok megkezdését segítő egyszeri szociális ösztöndíj elnyerésére is, amelynek összege egyénenként a szükségességet mérlegelve személyre szabott.

Kiknek ajánljuk: Elsősorban a magukat cigánynak/romának valló, és/vagy hátrányos helyzetű nappali tagozatos egyetemi hallgatók számára, továbbá bárkinek, aki nappalis és a közösségünk, programunk iránt érdeklődő egyetemi hallgató. A stratégiánk tömören: „A célodhoz WISZ!”

Elérhetőek vagyunk: A minden egyetemista és középiskolás számára nyitott közösségünkben (keddenként 17 órától személyes részvéttel, a COVID járvány idején védettségi igazolással, a Blaháné u. 15. 1. emeletén), a honlapunkon: wisz.hu, a Facebookon: WISZ - Wáli István Református Cigány Szakkollégium, az Instagramon: wiszdebrecen, illetve a nyílt napjainkon személyesen és online (részletek a honlapunkon és a Facebookon).

Legutóbb frissítve: 2022. 11. 03. 09:09