Tudományos hírek

Előnézeti kép

Kerekasztal-beszélgetést rendezett a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) kedden a nemzetközi Open Acces Week alkalmából. Az online eseményen a kutatási adatok kezelésének XXI. századi gyakorlatait vitatták meg a különböző tudományterületeket képviselő szakemberek.

Előnézeti kép

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Őszi Kari Tudományos Diákköri Konferenciáját november 26-án, pénteken rendezték. A megmérettetésen négy szekcióban 32 pályamunkát mutattak be a hallgatók.

Előnézeti kép

Az 35. Országos Tudományos Diákkonferencia zárásaként kitüntetésátadó ünnepi ülést rendezett szerdán, Budapesten az Országos Tudományos Diákköri Tanács. Az eseményen a Debreceni Egyetem oktatói és hallgatói is elismeréseket vehettek át.

Előnézeti kép

A Debreceni Egyetem 125 doktorjelöltje szerzett PhD-fokozatot az elmúlt év során. A koronavírus-járvány miatt a tavalyihoz hasonlóan elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, az okleveleket személyesen vehetik át, vagy postai úton kaphatják meg a fokozatszerzők.

Előnézeti kép

Egészségügyi, szociális, egyházi, informatikai, pedagógus szakemberek részvételével rendeztek a Tudomány ünnepéhez kapcsolódóan konferenciát az Egészségügyi Karon. A segítő szakma felelősségvállalására és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye társadalmi kihívásaira is felhívták a figyelmet.

Előnézeti kép

Befejeződött a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) Pedagógiai Könyvtárának felújítása a hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karon. A korszerűsítés során olvasóbarát tereket alakítottak ki a könyvtárban.

Előnézeti kép

A modellváltással létrejött a Debreceni Egyetem valódi autonómiája, amely lehetővé teszi az intézmény stabil finanszírozását, és elősegítette a történelmi jelentőségű bérrendezést – nyilatkozta a civishir.hu-nak Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke.

Előnézeti kép

Tehetséges magyar és külföldi hallgatók mutatták be kutatási eredményeiket a Debreceni Egyetem Műszaki Karán november 11-én rendezett Tudományos Diákköri Konferencián.

Előnézeti kép

Jakab Ferenc virológus, a Nemzeti Virológiai Laboratórium vezetője tartott plenáris előadást a Természettudományi és Technológiai Kar tudomány napi rendezvényén. Az eseményen a kar intézetei és tanszékei átfogó képet adtak a TTK-n folyó kutatásokról.

Előnézeti kép

László Borbála angol és Papp Dávid pszichológia szakos PhD-hallgató képviseli majd a Debreceni Egyetemet november 22-én a Neurotech Summit online rendezvény úgynevezett három perces tézisek programjában.