Oktatási hírek

Az oktatási, tudományos és innovációs teljesítmények tekintetében a meghatározó európai egyetemek szintjének elérését tűzte ki célul a Debreceni Egyetem, ehhez szükség van az ösztönző rendszerre, és olyan kutatási eredményekre, amelyek a gazdasági szféra számára is hasznosíthatók – fogalmazott Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke, aki a tavaly augusztusi modellváltás óta eltelt egy évet értékelte a Campus Rádiónak adott interjúban.

A gliwicei Silesian University of Technology Oktatási és Kommunikációs Intézetének professzorai látogattak a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karára. A lengyel delegáció azzal a céllal érkezett, hogy tárgyaljanak a két intézmény közötti oktatási együttműködési lehetőségekről és megismerjék az ETK képzési portfólióját.

A legújabb biológiai vizsgálati módszerekről, az egészséges táplálkozáshoz kötődő tévhitekről és az ERASMUS+ ösztöndíjprogram-kínálta lehetőségekről is hallhatnak a Debreceni Egyetem Szolnok Campusára látogatók a Kutatók Éjszakáján. Bemutatkozik az Egészségtudományi és a Gazdaságtudományi Kar, emellett koncertekkel és látványos kísérletekkel is készülnek a szervezők.

Nyolc tudományos előadást és számos látványos kísérőprogramot kínál a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozatban a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara Nyíregyházán. Az intézmény célja, hogy felhívja a figyelmet oktatási kínálatára és vonzóvá tegye szakirányú képzéseit a jövő egészségügyi és szociális szakemberei számára.

Tudományos tanácsadói pályázatokat rangsorolt és doctor honoris causa-cím adományozásáról is döntött a tanév első ülésén a Debreceni Egyetem Szenátusa. A testület szavazott a karok képzési programjának módosításáról, valamint számos együttműködési megállapodás megkötését támogatta.

Több mint húsz koncertet kínál a klasszikus zenét szerető közönség számára a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar idén jubiláló Universitas-Debrecen, valamint Konzervatóriumi esték és Steinway hangversenysorozata. A 2022/23-as évadban neves hazai és nemzetközi szólisták, valamint kamaraegyüttesek lépnek színpadra a Liszt teremben, köztük az egyetem oktatói is.

Ötvenhét taggal létrejött a Debreceni Egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnökének munkáját támogató Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület. A szerdai alakuló ülésen bemutatkoztak a testületet alkotó hazai és nemzetközi szaktekintélyek, akik egyúttal megbízólevelüket is átvették.

Többek között a Debreceni Egyetem beiskolázási jövőképe, a legfrissebb, külföldiek képzésére vonatkozó felvételi adatok, és az egyetemi tulajdonú vállalatok 2021. évi beszámolói kerültek napirendre a fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának legutóbbi ülésén.

A magyar tudóstársadalom kutatási adatkezelési ismereteiről és gyakorlatáról készít felmérést a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár koordinálásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal. A kérdőív segítségével kiderül, hogy könnyebben elérhetők-e a legújabb kutatási eredmények és milyen fejlesztésekre van szükség az adatkezelés területén.

Játékos vetélkedők keretében ismerkedhettek meg egymással a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központjának mentortáborában a „Tanítsunk Magyarországért!” programrésztvevői. A kétnapos esemény zárásaként pénteken 41 mentor találkozott a 259 leendő mentorált diákkal.