Oktatási hírek

Előnézeti kép

Mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológiai mérnöki alapszakot indít 2022-ben a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az új képzést angol nyelven is meghirdeti a kar.

Előnézeti kép

Online workshopot rendezett a sporttáplálkozásról és az időskori izomsorvadásról a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. A szarkopénia jelentőségéről, terápiás lehetőségeiről, valamint a hidratáció sportban játszott szerepéről hallhattak a testnevelő tanár szakos hallgatók.

Előnézeti kép

Támogatta a biotechnológia alapszak indítását a Debreceni Egyetemen a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság. Az új képzés már a decemberben kezdődő felvételi eljárásban elérhető lesz a DE Természettudományi és Technológiai Karának kínálatában.

Előnézeti kép

A tudatos pénzügyi döntések meghozatalát segítő órákat tartott a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának hat hallgatója az elmúlt hetekben debreceni és vidéki gimnáziumokban, valamint általános iskolákban.

Előnézeti kép

Két nap alatt több mint ötezer látogató vett részt a Debreceni Egyetem online megrendezett beiskolázási eseményén, a DExpón. Az érdeklődők megismerhették mind a tizennégy egyetemi kar képzési kínálatát, valamint a hallgatók számára elérhető szolgáltatásokat és programokat.

Előnézeti kép

Sporttudományi orientációs szaktantermet avattak a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikumában, Gimnáziumában és Kollégiumában csütörtökön. A speciális oktatási célokra kialakított helyiségben a testneveléshez kapcsolódó elméleti ismereteket sajátíthatják el a diákok.

Előnézeti kép

A járványügyi előírásoknak megfelelően ebben az évben is online formában rendezi meg nagyszabású beiskolázási eseményét a Debreceni Egyetem. Az idei DExpo premierjét november 24-én, szerdán, 16 órakor tartják a rendezvény YouTube-csatornáján.

Előnézeti kép

Egészségügyi, szociális, egyházi, informatikai, pedagógus szakemberek részvételével rendeztek a Tudomány ünnepéhez kapcsolódóan konferenciát az Egészségügyi Karon. A segítő szakma felelősségvállalására és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye társadalmi kihívásaira is felhívták a figyelmet.

Előnézeti kép

Véget ért az őszi kari Tudományos Diákköri Konferencia a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán. A mostani megmérettetésen öt tagozat keretében, összesen 35 hallgató tartott előadást a bíráló bizottságok előtt.

Előnézeti kép

Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének székhelyén töltheti el szakmai gyakorlatának egy részét a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának néhány hallgatója. A két intézmény és a Magyar Turisztikai Ügynökség a múlt héten állapodott meg a mobilitási programról.