Oktatási hírek

Előnézeti kép

A sportban kimagasló eredményeket elérő, kiemelkedő teljesítményt nyújtó egyetemi hallgatókat ismerte el a Kiváló sportoló címmel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az ünnepélyes díjátadón huszonhét tehetséges fiatal vehette át az elismerést.

Előnézeti kép

Online nemzetközi ütőhangszeres megmérettetésen ért el kiemelkedő eredményt a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának végzős hallgatója. Tóth Levente az ottawai 21st Century Talents Percussion Competition elnevezésű versenyen végzett az első helyen.

Előnézeti kép

Elérheti a 7500-at is a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóinak létszáma a 2021/2022-es tanévben. Az előző évhez képest nagyjából 10 százalékos növekedésben szerepet játszott az intézmény rendkívüli népszerűsége a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramra jelentkezők körében.

Előnézeti kép

Ősszel visszatér az intézmény falai közé a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programja. A 2021/2022. tanév októberében kezdődő őszi sorozatában hat előadás szerepel. Az események védettségi igazolvánnyal látogathatók.

Előnézeti kép

Az állam nem engedte el az egyetemek kezét, minden korábbinál több forrást biztosít – hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a Debreceni Egyetem tanévnyitó ünnepségén a Nagyerdei Stadionban. Az intézményben mintegy tízezer elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait.

Előnézeti kép

Európában egyedülálló, gazdaság- és vállalatbiztonsággal foglalkozó specializációk indulnak a következő tanévtől a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán. A részletekről a GTK és a KKFKK közös Tanévnyitó Gazdasági Konferenciáján beszéltek a szervezők.

Előnézeti kép

Kihelyezett ülést tartott a Klinikai Központban a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Kuratóriuma azért, hogy az új működési modellben és finanszírozási környezetben tájékozódjon az orvos-és egészségtudományi terület szervezeti egységeinek tevékenységével kapcsolatban.

Előnézeti kép

A pótfelvételi eljárásban a Debreceni Egyetem volt az egyik legnépszerűbb a hazai felsőoktatási intézmények között. Az új tanévre felvettek száma az általános felvételi eljárással, a határon túli felvételi eredményeivel és az angol nyelvű képzésekre felvettekkel együtt meghaladja a tízezret.

Előnézeti kép

A Debreceni Egyetemen folyó gyógyszerész- és agrárképzések tapasztalatainak megosztásáról, valamint ezeken a területen kettős magyar-üzbég diploma megalapításáról egyeztettek három üzbegisztáni felsőoktatási intézmény delegációjával a DE vezetői.

Előnézeti kép

Magyarországon egyedülálló kezdeményezésként akkreditált tanártovábbképzési programot fejlesztett és indított a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara és a Debrecen Business Service Centers Kerekasztal. Az első végzősök augusztus 25-én házi ünnepségen vehették át tanúsítványukat.