Tormay Béla Szakkollégium

Tagozatok/szakcsoportok: Szántóföldi növénytermesztési, Állattenyésztési, Halászati kultúra, Élelmiszerbiztonsági, Kertészeti, Környezetgazdálkodási, Természetvédelmi, Szakigazgatási, Vállalati gazdaságtani és Vidékfejlesztési.

Tevékenység: A Tormay Béla Szakkollégium célja, hogy magas színvonalú képzéssel és szolgáltatással, az alap- és alkalmazott tudományok művelésével hozzájáruljon a Debreceni Egyetem, és ezen belül a Debreceni Egyetem MÉK szakember képzésének fejlődéséhez. A Szakkollégium lehetőséget nyújt a hallgatók számára, hogy szakterületükön, érdeklődési területükön belül többlet ismeretanyagot szerezzenek, valamint a hallgatói támogatási rendszer adta lehetőségek segítségével kutatómunkát végezzenek. A Tormay Béla Szakkollégium fontos céljának tekinti még a nyelvoktatást és a különböző általános és szakirányú kurzusok által olyan interdiszciplináris képzés létrehozását, amely széles látókörű, szakmailag felkészült szakemberek kibocsátását teszi lehetővé.

Ösztöndíj, egyéb díjazás: A szakkollégium kirándulásokat, kulturális programokat és konferenciákat szervez. Tagjait támogatja a kutatómunkában, a publikálásban, a konferenciákon való részvételben és a külföldi tanulmányaikban. Lehetőséget ad a tagok együttes kollégiumi elhelyezésére, valamint ingyenes fénymásolást és nyomtatást biztosít.

Kiknek ajánljuk: A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar és a Gazdaságtudományi Kar hallgatói részére.

Legutóbb frissítve: 2022. 11. 03. 09:07