Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium

Tevékenység: Szakkollégiumunk célkitűzése, hogy tagjaink a kultúratudományok elméleti és gyakorlati oldalával ismerkedhessenek meg egyetemi oktatók, kutatók, a legkiválóbb elméleti és gyakorlati szakemberek segítségével. Küldetésünk kiterjed minden kultúratudományi ág (irodalomtudomány, vizuális művészetek, színház, műfordítás stb.) irányába. Az elméleti háttér gyakorlati kiegészítésére nagy hangsúlyt fektet, azaz olyan (mind az egyetem, mind Debrecen városának életében hiánypótló) rendezvények létrehozására, amelyek a hallgatók differens érdeklődési köreit összekapcsolják, és amelyek lebonyolítása során a hallgatók a kutatástól eltérő, ugyanakkor szakmájukhoz szorosan köthető szerepkörökben próbálhatják ki magukat.

Ösztöndíj, egyéb díjazás: A szakkollégium teret kíván adni a hallgatói kreatív alkotó munkának, szakmailag támogatja őket a kutatómunkában, konferenciákon való részvételben, külföldi tanulmányaikban. Az elméleti képzésen túl műhelymunkák, workshop-ok és tréningek formájában nyújt lehetőséget arra, hogy a gyakorlatban is tapasztalatokat szerezzenek a különböző művészeti ágakkal kapcsolatban.

Kiknek ajánljuk: A Debreceni Egyetem hallgatóinak függetlenül a tanulmányaik gerincét képező tudományterületektől.

Legutóbb frissítve: 2022. 11. 03. 08:54