Lippai Balázs Roma Szakkollégium

Tevékenység: Összefogja a Debreceni Egyetemen és a Gyermeknevelési Gyógypedagógiai Karán tanuló roma származású, hátrányos helyzetű és a roma kultúra iránt nyitott hallgatókat értékteremtő, egymást segítő közeg létrehozása végett. A roma szakkollégium küldetése a lemorzsolódás megakadályozása és a diplomához jutás támogatása mentorprogrammal, nyelvoktatással, széleskörű képzésekkel. Mindemellett cél, hogy olyan önkéntes tevékenységi lehetőségekben vegyenek részt a tagok, amelyek társadalmilag is hasznosíthatók. A szakkollégiumi közösség rendszeresen végez alkalmazott társadalomtudományi vizsgálatokat azzal a céllal, hogy a gyakorlati szempontból alkalmazható eredmények kimunkálásával hozzájáruljon a roma származás és hátrányos helyzetű fiatalok társadalmi integrációjának előmozdításához.

Ösztöndíj, egyéb díjazás: A Lippai Balázs Roma Szakkollégium tagjai ösztöndíjas támogatásban részesülhetnek, a kari kollégiumban kollégiumi férőhely biztosított.

Kiknek ajánljuk: A Debreceni Egyetemen tanuló elsősorban roma és/vagy hátrányos helyzetű, valamint a roma kultúra iránt érdeklődő hallgatók számára.

Legutóbb frissítve: 2022. 11. 03. 09:02