Szent László Katolikus Szakkollégium

Tevékenység: A Debreceni Egyetem keresztény elhivatottságú hallgatóit tömöríti egy családias, pezsgő szellemiségű, az emberi- és katolikus értékek megőrzésére törekvő közösségbe. Intézményünk alapvető célja a szakmai és emberi tisztes helytállásra való törekvés, a fiatalos lendületű keresztény szellemiség keretében. További célunk között szerepel, hogy olyan fiatal, keresztény, értelmiségi embereket, neveljünk, akik hitüket és hivatásukat az élet minden területén képviselik. A Kollégium hallgatói a város legszebb részén, a Nagyerdő közepén található, felújított villa épületben tölthetik el az egyetemi éveiket. A Szakkollégiumi képzés során nagy hangsúlyt fektetünk egy összetartó közösség létrehozására, amelyet a folyamatos önismereti és csapatépítő tréningeink is elősegítenek. Fontosnak tartjuk a hivatástudat erősítését, ezért a szakmai képzésünk során a munka tiszteletére és megbecsülésére neveljük fiataljainkat.

Ösztöndíj, egyéb díjazás: Szervezett kirándulásokat, rendezvényeket az intézmény kiemelten támogat. A szociálisan rászoruló, valamint a határon túliak esetében, csökkentett kollégiumi díjjal segítjük a hallgatók felsőfokú tanulmányait. A Kollégium minden évben segítséget nyújt a fiataloknak a Szent Imre ösztöndíj pályázat benyújtásához.

Kiknek ajánljuk: A Debreceni Egyetem minden keresztény szellemiségű hallgatójának, akik elkötelezettek, hogy hitüket megéljék egy dinamikusan fejlődő fiatal közösségben.

Legutóbb frissítve: 2022. 11. 03. 09:05