A víz visszatartást támogató precíziós vízrendezés tervezési és szaktanácsadási rendszerének kialakítása /Körös-Aqua/ Tervezési, Beruházási és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság

Szabó Szilárd
GINOP-2.2.1-15-2017-00061
GINOP-2.2.1-15
Development of the planning and advisory system in support of precision water management to subservience retention
58.316.964
58.316.964
Körös-Aqua Kft.
Szent István Egyetem

A projekt célja, hogy a már kialakult precíziós gazdálkodás keretrendszerbe beintegrálja a vízrendezési feladatokat is: vagyis a tározási-lefolyási feltételek táblaszintű meghatározásán alapuló hasznosítható víztöbbletek károkozás nélküli visszatartásának, valamint a káros feleslegek mérnöki pontosságú elvezetéséhez ad megoldást.
A K+F tevékenység egy olyan felvételezési és tervezési eljárás kidolgozását célozza, mely lehetővé teszi a nagyfelbontású vízmérleg-számításon alapuló agrotechnikai-műszaki beavatkozások optimalizálását és végrehajtását. Korszerű módszerek és eljárások (távérzékelés, hidrológiai fizikai modellezés) integrációjával olyan szolgáltatás kifejlesztését tervezzük, mely a komplex melioráció eszközrendszerére épít (tereprendezés, övgátolás, talajjavítási eljárások, talajcsövezés, táblavíztelenítő elemek, stb.) oly módon, hogy az beépíthető legyen a precíziós gazdálkodás gyakorlatába.