Ultraibolya sugárzás okozta celluláris mechanizmusok vizsgálata normál bőrben és bőrdaganatokban

Remenyik Éva
K 120206
K_16
Identification of cellular mechanisms protecting against UVB induced damage in vitro and in vivo
37.479.000
37.479.000

Tanulmányozni fogjuk a CPD-k időbeni jelenlétének szerepét, azzal a céllal, hogy megállapítsuk mennyi idővel az UVB besugárzás után lehetséges a CPD-k eltávolítása a sejt túlélési esélyének megőrzésével. A modell segítségével el kívánjuk különíteni az UV indukált szabadgyökök vizsgálatát, és a poli (ADP-ribóz) polimeráz, valamint mitokondriális anyagcsere változásokat. Egy növéni kivonat in vitro UV besugárzást követő fényvédő hazásmechanizmusát is teszteljük, felderítve, hogy gyökfogó szerepén kívül van-e befolyása a DNS repairre. UV gyulladáscsökkentő hatását in vivo is vizsgáljuk. Továbbá UV indukálta precancerózus elváltozások lézeres terápiájának hatékonyságát molekuláris szinten tanulmányozzuk.