Tudomány és kommunikáció - A Debreceni Egyetem tudománykommunikációs tevékenységének fejlesztése

Rőfi Mónika
TÁMOP-4.2.3-12/1/KONV-2012-0060
TÁMOP-4.2.3-12/1/KONV
Science and Communication - Development of Science Communicaton Activities of the University of Debrecen
139.054.813
139.054.813

A projekt keretében a Debreceni Egyetem olyan tudománykommunikációs tevékenységek megvalósítását tervezi, melyek hozzájárulhatnak ahhoz, hogy tudományos és műszaki tanulmányterületeket választó fiatalok aránya növekedjen. E tevékenységek fejlesztése ugyanakkor számos egyéb szereplő elérését is lehetővé teszik, melyek kihasználásával elérhető, hogy gazdaság, a társadalom és a tudomány hármasának viszonyrendszerét új alapokra helyezve egyben szorosabbra is fűzzük. A konkrét célokat a gyakorlatban észlelt hiányosságok alapján fogalmaztuk meg, melyek rámutattak arra, hogy a gazdasági szféra, a hazai fiatalok, döntéshozók és a társadalomra, illetve a külföldi diákok és kutatók felé történő kommunikációs tevékenységek mindegyikének erősítésére és bővítésére van szükség.