Triplex confinium - az építészet és a várostervezés felsőoktatás hiányosságainak és eltéréseinek kezelése,a nemzeti határok mentén zajló folytonosságok feltárása és kezelése a Románia, Magyarország és Szerbia között.

Szentirmai Tamás
2019-1-RO01-KA203-063881
Erasmus - Strategic Partnership
Triplex confinium - tackling gaps and mismatches in the field of higher education for architecture and urban planning while exploring and addressing discontinuities along the national borders in-between Romania, Hungary and Serbia.
EUR
Universitatea Politehnica Timisoara - Universitatea Politehnica Timișoara
Babes-Bolyai University - Universitatea Babes-Bolyai - Babes-Bolyai Tudományegyetem
Budapesti Műszaki Egyetem
UNIVERSITATEA DE ARCHITECTURA SI URBANISM ION MINCU DIN BUCURESTI - Ion Mincu University of Architecture and Urbanism - Universitatea de Arhitectură și Urbanism Ion Mincu
University of Sofia "St. Kliment Ohridski" - Sofiiski Universitet Sveti Kliment Ohridski
UNIVERZITET U NOVOM SADU - Újvidéki Egyetem - Универзитет у Новом Саду

A szűk kelet-közép európai régió - Magyarország, Románia, Szerbia - építészhallgatói, oktatói és ezáltal a szakmagyakorló építészek sem igazán ismerik egymás kulturális alapjait, a gazdasági, szociális hátteret, mely meghatározza szakmagyakorlásukat, tervezői döntéseiket. A Triplex confinium - Hármas határ fejlesztési projekttel a határokon átívelő, nemzetközi együttműködés módszereit, lehetőségeit dolgozzuk ki a részvevő 7 régiós építészeti felsőoktatási intézménnyel közösen azon cél eléréséért, hogy a későbbiekben valamilyen közös oktatási platform segítségével erősítsük a régió építészoktatását.