Tematikus együttműködés erősítése a köznevelés és felsőoktatás terén a Kárpát-medence szomszédos országaival

Jávor András
EFOP-3.10.1-17-2017-00001
EFOP-3.10.1-17
Strengthening thematic cooeration in public education and higher education in the Carpathian Basin
349.954.965
349.954.965
Oktatási Hivatal
Szent István Egyetem

A Debreceni Egyetem elkötelezett szereplője a határon túli magyar nyelvű képzések fejlesztésének. A Debreceni Egyetem olyan széles körű képzési palettával rendelkezik, amelyek alapján a határon túli intézményeket bármilyen képzés megalapozásában, kialakításában segíteni tudja.
Ennek megfelelően amikor megtervezzük a fejlesztés irányait, trendjeit, számos tényezőt kell még figyelembe venni. Ezek közül a legfontosabbak a gazdasági és társadalmi igény, a területi lefedettség, a képző intézmény profilja és kibontakozási lehetőségei, valamint a hosszú távú fenntarthatóság. Miután a területen számos bevált, jól működő struktúra, szak működik, ezért a bővítést, fejlesztést, a befolyásoló tényezők teljes körű figyelembe vételével lehet csak hatékonyan elvégezni.
A projekt eredményeképpen Beregszászon a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán és Nagyváradon a Partiumi Keresztény Egyetemen összesen 9 hiányszak képzésének a megszervezését és elindítását kívánjuk megvalósítani.