RURALIZATION - A vidéki területek megnyitása a vidéki generációk, a munkahelyek és a gazdaságok megújítása érdekében

Kovách Imre
H2020-RUR-2018-2_817642
H2020
RURALIZATION - The opening of rural areas to renew rural generations, jobs and farms
EUR
University of Turku - Turun yliopisto
Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS)
Institute of Experimental Medicine - Hungarian Academy of Sciences (IEM HAS)
University of Wroclaw - Uniwersytet Wroclawski

A RURALIZATION projekt célja, hogy hozzájáruljon egy új vidéki határ kialakításához, a vidéki térségek fejlődéséhez, amelyek izgalmas lehetőségeket biztosítanak az új vidéki generációknak és terveik megvalósításához. Ennek kapcsán a vidéki térségek meglévő lakosainak lehetőségeit felmérjük, ugyanis sok területen nehéz dilemmával szembesülnek, pl. a területhez való kötődésük nem egyezik meg a terület által kínált gazdasági lehetőségekkel. A projekt hozzájárulhat a migráció visszafordításához is. Ennek egy része a vidékre újonnan érkezők bevonzása, új perspektívák, gazdasági tevékenységek, fogyasztói szokások és a vidéki térségekkel való kapcsolattartás kialakítása révén.