Ritka betegségek pathogenezisének kutatása, új diagnosztikai és terápiás eljárásokat megalapozó fejlesztések

Balogh István
GINOP-2.3.2-15-2016-00039
GINOP-2.3.2-15
Research of Pathogenesis of Rare Diseases, Underlying the Development of New Diagnostic and Therapeutic Procedures
344.286.588
344.286.588
Kísérleti
Szegedi Tudományegyetem
MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont

A projekt során a genomikai szinten meghatározott ritka és diagnosztizálatlan (rare and undiagnosed diseases) betegségek egy kiemelt körének kutatása és a diagnosztikai, terápiás szempontból releváns fejlesztése a cél.
A projekt során 3 konvergencia régióban elhelyezkedő orvosképző hely és az orvosbiológiai kutatásokban érintett társkarok, valamint az MTA SZBK összefogásával egy konzorcium alakul.
Ritka betegségcsoportok genetikai, molekuláris biológiai, funkcionális és klinikai jellegű integrált kutatását végezné el a konzorcium, a konzorciális partnereknél már rendelkezésre álló infrastruktúrát és szakértelmet hálózatszerűen használva.
A program sikeres kivitelezése segíteni fogja a megfelelő diagnózissal nem rendelkező betegek esetében a pontos diagnózis felállítását, valamint ellátásuk színvonalának növekedését.