Pál Balázs Zoltán
TÉT_15-1-2016-0087
TÉT_15_AR
Investigation of KCNQ channel subunits in the cholinergic reticular activating system (RAS)
1.870.000
1.870.000
Alkalmazott
National University of South - Universidad Nacional del Sur

A retkuláris aktivációs rendszeri kolinerg magok M-áramáért felelős KCNQ alegységek vizsgálata a projekt fő célja.
A projekt kérdéseinek megválaszolása érdekében immunhisztokémiai, in situ hibridizációs és szelet-elektrofiziológiai kísérleteket tervezünk végrehajtani PPN kolinerg neuronokon. A tdTomato fluoreszcens jelölő proteint vagy channelhodopsin 2 fényaktivált ioncsatornát kolin-acetiltranszferáz függő módon kifejező egereket kívánunk használni, valamint olyan egereket, amelyek nem rendelkeznek KCNQ4 alegységgel.