Redefining Nursing Skills for Al and robotization in health care

Hannover
Heidelberg University - Ruprecht-Karls-Universitaet Heidelberg
University of Amsterdam - Universiteit van Amsterdam

A partnerek célja, hogy a következő két évben közös kutatómunka keretében vizsgálják a gyorsan változó egészségügyi rendszereket, a digitalizációt, az e-health és a robotizáció hatását az ápolói munkát érintő területeken. A kutatócsoport elemzi majd a jövőben szükséges készségeket, képességeket és kompetenciákat, melyekre az egészségügyi dolgozóknak, első sorban az ápolóknak szüksége lesz.
A projekt célja, hogy olyan eredmény és eszköz szülessen, mely lehetőséget ad az ápolók számára a jövőben szükséges kompetenciák megnevezésére, melyek segítik az alkalmazkodást a korszerű technológiai megoldások és a mesterséges intelligencia a szakmába kerüléséhez illetve beépüléséhez való alkalmazkodáshoz, továbbá később mind képzőintézmények, mind egészségügyi intézmények használni tudják majd a képzéseik fejlesztéséhez.