Program az idegen nyelvi kompetencia fejlesztésére és a vezetői hatékonyság javítására a Debreceni Egyetem oktatói, valamint közép- és felsővezetői körében

Stündl László
TÁMOP-4.1.2-08/1/C-2009-0001
TÁMOP-4.1.2.08/1/C
Program for foreign language competence development and improvement of management efficiency, at University of Debrecen faculty, as well as middle of senior management among
44.999.680
56.249.600

A projekt alapvető célja, hogy a Debreceni Egyetemen zajló angol nyelvű oktatási formákban szerepet kapó oktatók nyelvtudása és kommunikációs készsége javuljon. A projekt megvalósítását különösen indokolttá teszi az a tény, hogy a Debreceni Egyetem nem pusztán Magyarország teljes területéről, de a Föld valamennyi nagyobb régiójából toborozza hallgatóit. A projekt járulékos célja, hogy az oktatók kommunikációs és előadói készségének javításával, tájékozottságuk növelésével a magyar nyelven végzett oktatás színvonala is tovább emelkedjen. A projekt alapján megvalósuló fejlesztés jelentősen hozzájárul majd a Debreceni Egyetem területén zajló reál- és humántudományok oktatásának, a kutatói tevékenység színvonalának, a tudományos-oktatói kommunikáció magas szintű műveléséhez, valamint jelentősen segítheti a régió és egész Magyarország versenyképességének javulását.