Pályaorientáció, MTMI készségek és kompetenciák fejlesztése a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája részére

Denichné Hajdu Mónika Tímea
EFOP-3.2.5-17-2017-00015
EFOP-3.2.5-17
144/5000
Career Orientation, MTMI Skills and Competences Development for the Kossuth Lajos Training Grammar School and Primary School at University of Debrecen
49.621.438
49.621.438

Az utóbbi években a természettudományos tárgyak és a matematika kevésbé kedveltek a tanulók körében. Szeretnénk a tanulókat megnyerni, többekkel megszerettetni a tárgyakat azzal, hogy közelebb hozzuk hozzájuk, kézzel foghatóbbá tesszük a tudományos ismereteket. Lehetőséget biztosítunk a tanulók számára a természettudományos megismerési módszerek gyakorlatban való kipróbálására.
A gyakorlati feladatok segítségével felkészülhetnek azokra a szerepekre, melyekbe belekerülhetnek iskolai helyzetekben vagy pályaválasztásuk kapcsán. A szakkörök, foglalkozások, kirándulások, előadások meghallgatása kapcsán elsajátított ismeretek, kompetenciák nemcsak a természettudományok területén segíthetik a tanulókat, hisz a szövegértés, szövegalkotás, kritikus gondolkodás, ok-okozati összefüggések feltárása, problémák felismerése és megoldása más tudományterületeken belül is szükséges.