Ötágú síp projekt: a társadalmi kohéziót erősítő roma szakkollégiumi képzés, tehetséggondozás, felzárkóztatás és alkalmazott kutatás fejlesztése a DE GYFK kollégiumában

Balogh Gyula
TÁMOP-4.1.1.D-12/2/KONV-2012-0003
TÁMOP-4.1.1.D-12/2/KONV
The Five-Vented Flute Project: Roma college for advanced studies, talent management, and inclusion for social cohesion and the development of applied research at the Faculty of Childcare and Adult Education at UD
159.180.746
159.180.746

A projekt alapvető célkitűzése a felsőoktatás minőségének javítása, alulteljesítésének kompenzációja. Az észak-alföldi és az észak-magyarországi régiók felsőoktatási intézményeibe felvételt nyert 30 hátrányos helyzetű, elsősorban roma származású hallgató számára olyan komplex hallgatói szolgáltatások kifejlesztése és biztosítása, amelyek hozzájárulnak tanulmányaik sikeres befejezésének előmozdításához, a lemorzsolódás csökkentéséhez, illetve társadalmi szerepvállalásuk megerősítéséhez.