Campus Eleven

Bemutatkozás

A Campus Eleven Iskolaszövetkezetet 2013 júniusában alapította a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma, azzal a céllal, hogy középiskolás diákok és nappali tagozatos felsőoktatási hallgatók számára, tanulmányaik mellett, szervezett keretek között munkalehetőséget biztosítson.

Az iskolaszövetkezet több éves működése alatt több mint 2400 tagjának nyújt lehetőséget folyamatosan teljes vagy részmunkaidős állások betöltésére, a könnyű fizikai munkáktól egészen a szakmai tapasztalatot igénylő munkákig. Az iskolaszövetkezet tagjai számos városi és egyetemi rendezvény szervezésében és lebonyolításában vehetnek részt, különböző munkakörökben. Minden évben több száz diákunknak van lehetősége Kelet-Magyarország legnagyobb fesztiválján, a Campus Fesztiválon, különböző munkakörökben dolgozni.

Az iskolaszövetkezeten keresztül történő munkavégzés számos előnnyel jár a hallgatók számára, azon túl, hogy kereseti lehetőséget biztosít, kipróbálhatják magukat a munka világában, elősegítve ezzel a későbbi álláskereséshez szükséges szakmai tapasztalatok elsajátítását.

A folyamatosan bővülő hallgatói taglétszám erősíti azt a tapasztalatunkat, hogy a fiatalok körében egyre népszerűbb a diákmunka végzés, ennek az igénynek kíván megfelelni a szövetkezet hosszú távú működésében.

Kik dolgozhatnak?

• 16. életévét betöltött diákok vállalhatnak munkát,
  • Nappali tagozatos aktív jogviszonnyal rendelkeznek,
  • Iskolaszövetkezetnél olyan diák is dolgozhat a kedvezőbb szabályok szerint, aki érettségi vizsgát tett, vagy felsőfokú tanulmányai lezárásaként oklevelet szerzett. A diákigazolvány ugyanis a tanév végét követő október 31-ig érvényes,
  • Nappali tagozatos passzív jogviszony esetén csak azok dolgozhatnak iskolaszövetkezetünknél, akik a 25. életévüket be nem töltötték.

Szükséges dokumentumok

• Adott félévre vonatkozó hallgatói jogviszony igazolás
  • Érvényes diákigazolvány, személyigazolvány, lakcímkártya, TB kártya, adókártya
  • Alkalmassági vizsgálaton való részvétel
  • Tagsági díj: 1.000 Ft, mely addig lesz bent nálunk, amíg tagunk vagy, a kilépést követően visszafizetjük

Beiratkozás

• Az iskolaszövetkezet munkavállalói adatbázisába a jelentkezési lap kitöltésével kerülhetsz be.
  • Amennyiben eleget teszel a tagsági feltételeknek és rendelkezel a felsorolt szükséges dokumentumokkal, jelentkezésedet két módon adhatod le:
  • Személyesen, az iskolaszövetkezet irodájában, a szükséges dokumentumok bemutatásával.
  • Online módon, a honlapon lévő űrlap kitöltésével

Jó tudni

Az iskolaszövetkezet tagjaként végzett munkáért kapott pénz nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül, ezért 15 százalékos személyi jövedelemadót vonnak le belőle.
Nagyon fontos tudni, hogy az így megszerzett jövedelmet fel kell tüntetni a személyi jövedelemadó bevallásban, amit következő év májusában kell benyújtani az állami adó- és vámhatósághoz, tehát kötelező szja-bevallást készíteni!

Iskolaszövetkezetnél olyan diák is dolgozhat a kedvezőbb szabályok szerint, aki érettségi vizsgát tett, vagy felsőfokú tanulmányai lezárásaként oklevelet szerzett. A diákigazolvány ugyanis a tanév végét követő október 31-ig érvényes.

• Ügyintézés: Debreceni Egyetem Főépülete mélyföldszint (4032 Debrecen, Egyetem tér 1.)
  • Nyitva tartás: Hétfő–péntek 9.00–15.00
  • Telefon: + 36 30 815 1273, +36 30 971 6061