Best Global Universities

A US News által összeállított Best Global Universities lista készítésekor tizenhárom indikátort vizsgálnak. Elsősorban a felsőoktatási intézmények tudományos elismertségét veszik figyelembe, ezen belül azt, hogy milyen helyezést értek el a Clarivate Analytics akadémiai elismertségi listáján, milyen kutatási eredményekkel és publikációkkal rendelkeznek, illetve milyenek az idézettségi mutatói az adott intézménynek.

Világviszonylatban az első ezer egyetem között csak öt magyar felsőoktatási intézmény kapott helyet: az Eötvös Loránd Tudományegyetem, amely az 368. helyen végzett, a Semmelweis Egyetem a 653. helyen, Szegedi Tudományegyetem a 662. helyen, a Debreceni Egyetem, amelyet a 794. helyre rangsoroltak, valamint a továbbra is Magyarországhoz sorolt CEU a 860. helyen.

Rangsor
Egyetem