NEUROREHABILITÁCIÓS ÉS EMBER-GÉP KAPCSOLAT KUTATÁSI KÖZPONT KIALAKÍTÁSA A PÉCSI

Csernátony Zoltán Lajos
GINOP-2.3.3-15-2016-00032
GINOP-2.3.3-15
Formation of Research Centre of Neuro Rehabilitation and Human-Computer Interaction at the University of Pécs
99.986.061
99.986.061

A Neurorehabilitációs és Ember-gép kapcsolat Kutatási Központ módszerének és eszközének a fejlesztése.
Vizsgálata a már forgalomban lévő vagy fejlesztés alatt álló innovatív rehabilitációs eszközöknek a betegekre gyakorolt hatásainak, alkalmazásuk előnyeinek és hátrányainak.
Egy modern Neuro-biomechanikai laboratórium létrehozása, ahol a rehabilitációs tevékenységet megelőzően a páciensek releváns adatai felvehetőek, majd a terápia során – a terápiát kiegészítő eszközök bevonásával – folyamatosan monitorozhatóak lesznek (3D mozgásterápia és mozgásanalízis, virtuális valóság technológia alkalmazása, statikus és dinamikai vizsgálatok, kinematikai és dinamikai modellezés, fMRI és MTR képalkotás, elektrofiziológiai vizsgálatok, neuro-implantológia vizsgálatok).
A Neuro-biomechanikai laboratóriumban szerzett tapasztalatokat is felhasználva, olyan fejlesztések megvalósítása, amelyekkel a rehabilitációs eszközök jobbak, hatékonyabbak vagy olcsóbbak lehetnek.