Nemzetközi területi vízgazdálkodási és klíma adaptációs műszerközpont létrehozása

Tamás János
GINOP-2.3.3-15-2016-00028
GINOP-2.3.3-15
Creating of International Territorial Water Management and Climate Adaption Instument Panel
712.009.545
712.009.545

A víztudományi program részeként e projekt hasznosítása hálózatosan fog megvalósulni. A BGE a felszíni vizek, ME felszín alatti vizek, MTA Ökológia Intézete a vízbiológia, míg ennek a projektnek a keretében is beszerzendő infrastruktúrára építve a Debreceni Egyetem, Mezőgazdasági-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara (DE MÉK) a területi vízgazdálkodás kutatásait koordinálja. A fejlesztést alátámasztja, hogy a területi vízgazdálkodásban a legnagyobb vízfelhasználó szektorokhoz (mezőgazdaság, élelmiszeripar, városi hidrológia) kötődő kutatási és innovációs potenciál - a VITUKI felszámolásával az ÖKI átszervezésével is - sok korábbi helyen szinte teljesen leépült.
Így e projekttel az Intézmény (Debreceni Egyetem) tradicionálisan erős képzési hátterét, kutató egyetemként is tovább javítja.
A projekt elsősorban a legnagyobb károkat okozó mezőgazdasági aszály értékelésére és ez alapján a kármegelőzésére kíván fókuszálni.