Komplex vidékgazdasági és fenntarthatósági fejlesztések kutatása, szolgáltatási hálózatának kidolgozása a Kárpát-medencében

Jávor András
EFOP-3.6.2-16-2017-00001
EFOP-3.6.2-16
Complex rural economic development and sustainability research, development of the service network in the Carpathian Basin.
428.171.099
428.171.099
Nyíregyházi Egyetem
Eszterházy Károly Egyetem

A projekt keretében előtérbe kerülnek azon tevékenységek, amelyek bővítik a konzorciumban részt vevő felsőoktatási intézmények kapacitásait a tudástermelés, illetve kutatás-fejlesztés és innováció terén, emellett ösztönzik a K+F tevékenységet a felsőoktatásban, valamint elősegítik a legkorszerűbb nemzetközi kutatás-módszertani tapasztalatok hazai adaptációját.
A hálózatosodás az élelmiszer- és agrárökonómia tudományterületeten belül valósul meg, azon belül is a multifunkcionális mezőgazdaságra (a vidékgazdasági és fenntarthatósági fejlesztésekre) koncentrál. Tágan értelmezve az élet szinte minden területét érinti a téma, a fejlesztések eredményeként a gazdaság, munka, környezet, tudásgazdaság, kultúra és társadalom területén tervezünk eredményeket elérni.
A kutatási és szolgáltatási tevékenységek megvalósítása során nagy hangsúlyt fektetünk a komplex megközelítésre, mind az intézmények és kutatócsoportok közötti reláció, mind tudományterületi vonatkozásban.