Komplex Egészségipari Multidiszciplináris Kompetencia Központ kialakítása a Debreceni Egyetemen új innovatív technológiák fejlesztése érdekében

Szilvássy Zoltán
GINOP-2.3.4-15-2020-00008
GINOP-2.3.4-15
Development of a Complex Health Multidisciplinary Competence Center at the University of Debrecen to develop new innovative technologies
1.769.182.784
1.769.182.784
MEDYAG Kft
Richter Gedeon NyRt.

A projekt célja komplex Multidiszciplináris Egészségipari Központ kialakítása a Debreceni Egyetem és ipari partnerek együttes részvételével új innovatív egészségipari technológiák és termékek fejlesztése érdekében. A projekt a Debreceni Egyetem, mint tudásbázis köré építkezve gyűjti össze az egészségipar számára lényeges részterületekkel kapcsolatos kompetenciákat, amelyeket az ipari partnerek és az Egyetem közötti kölcsönös technológiatranszferek segítségével erősít meg. Az összekapcsolódó kutatás-fejlesztési kompetenciák között szerepel a preklinikai kutatások integrációja, beleértve az in vitro sejtkultúrás vizsgálatokat és a potenciális gyógyszerjelöltek állatkísérletekben való tesztelését, a mikrobiomkutatás, gyógyszerfejlesztéssel kapcsolatos innovációk és probiotikus termékek szolgáltatás fejlesztése, reprezentálva az egészségipar több jelentős ágazatát.