Képzési részvétel és aspirációk, valamint a felnőttképzés előnyei a hátrányos helyzetű fiatalok körében

Ábrahám Katalin
PD 121324
PD_16
Educational participation and aspirations, as well as the benefits of adult education advanteges and disadvantaged for the child population
15.090.000
15.090.000

A kutatás a munkaerő-piaci szempontból egyik leghátrányosabb helyzetű személyekre koncentrál, az alacsony végzettségű, hátrányos helyzetű területeken élő fiatalokra. A kutatás célja, hogy feltárja e csoportok felnőttképzésekben való részvételét és tanulásra vonatkozó aspirációit munkaerő-piaci összefüggésben. A kutatás célja mélyebb elemzések végzése az Észak-Alföld régió hátrányosnak tekinthető területein élő, legfeljebb középfokú végzettséggel rendelkező fiataljai körében, akik nem folytatnak iskolarendszerű tanulmányokat.