Képzési programok az egészségügyi ágazat szolgáltatásfejlesztése érdekében a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumában

Fürjes Gergely
TÁMOP-6.2.2/A/11/1-2012-0017
TÁMOP-6.2.2./A/11/1
Training programs in favor of the healthcare industry service development in the University of Debrecen Medical and Health Science Center.
187.918.726
187.918.726

A magyar egészségügy humán erőforrás ellátottsága az egészségügyi dolgozók szakmai és anyagi megbecsültségének növelése elodázhatatlan feladat. Az egészségügyi dolgozók migrációját a kelet-európai országokból a jelenlegi és hasonló célú pályázatok kapcsán elnyerhető támogatások tudják megállítani, de legalább fékezni. A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum felelőssége hazánk leghátrányosabb helyzetű régióiban és a szakképző helyen a szakember/oktatói utánpótlás biztosítása.