Joint development of research infrastructure to improve cross-border activities in the investigation of neurodegenerative brain diseases and pain

Antal Miklós
HURO/1101/130/2.2.1.
HURO/1101
EUR
EUR
University of Oradea - Universitatea din Oradea - Nagyváradi Egyetem

A Projekt anyagi támogatásával az idegtudományi kutatásokhoz szükséges infrastruktúrát akarjuk fejleszteni. Az újonnan beszerzett műszerek meghatározó jelentőségűek lesznek abban, hogy a jövőben is magas színvonalú, nemzetközileg versenyképes kutatásokat tudjunk folytatni az idegtudományi alapkutatások, elsősorban a fájdalom feldolgozást végző idegi mikro-hálózatok vizsgálatának területén. A projekt sikeres megvalósítása jelentősen gyarapítani fogja tudományos ismereteinket, ami hozzájárulhat új fájdalomcsillapító terápiás eljárások kidolgozásához. Ennek révén, hosszú távon a projekt sok ember életminőségének a javításához is hozzájárulhat. A projekt megvalósítása segíteni fogja a határ két oldalán élő emberek és egyetemi kutatók közötti szociális-, gazdasági- és munkakapcsolatok kibontakozását. A projekt eredményeit széles körben fogjuk terjeszteni mind a szakemberek mind a nem-szakemberek körében.