Intelligens funkcionális anyagok: Mechanikai, termikus, elektromágneses, optikai tulajdonságaik és alkalmazásaik

Kéki Sándor
TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV-2012-0036
TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV
Smart functional materials: mechanical, thermal, electromagnetic, optical properties and their applications
615.002.034
615.002.034
MTA Atommagkutató Intézet
Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság

A projekt célja új intelligens anyagok előállítása és vizsgálata. Az iparban és a gyógyászatban egyaránt nagy igény mutatkozik a fém és polimer alapú intelligens anyagok, pl.: alakmemória anyagok, öngyógyító anyagok, periodikus polimer rendszerek iránt, melyek tanulmányozása során új anyagvizsgálati módszerek kifejlesztése is várható. A projekt interdiszciplináris jellegéből következően nagy hangsúlyt helyez a különböző kutatóhelyek közötti együttműködésre, új nemzetközi kapcsolatok kiépítésére.