Innovatív tudományos műhelyek a hazai agrár felsőoktatásban

Pepó Péter
EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00008
EFOP-3.6.3-16
Innovative science workshops in the domestic agricultural higher education
532.178.945
532.178.945
Széchenyi István University
Szent István Egyetem
Pannon Egyetem
Kaposvári Egyetem

A DE két doktori iskolája azt a célt tűzte ki a konzorcium megvalósítása során, hogy a hallgatói széles bázisra alapozva bővítse, minőségileg fejlessze a tudományos kutatásokba bevont hallgatói létszámot, azok teljesítményét parametrizálja, s mindezek által lehetőséget biztosítson a fiatal PhD kutatói utánpótlás bővítéséhez. A projekt keretében lehetőség nyílik az eddigiekben elszigetelten működő szakkollégiumok tudományos együttműködésének szervezetté tételére és bővítésére. Lehetőség nyílik a TDK mozgalom új formáinak és szegmenseinek kialakítására. Ez a hármas együttműködési kapcsolatrendszer eredményezheti azt, hogy a kutatói utánpótlás, a PhD képzés mennyiségi és minőségi átalakuláson, bővülésen megy keresztül. További feladataink és céljaink közé tartozik az, hogy bővítsük és szervezetté tegyük a hazai egyetemek agrár doktori iskolái közötti együttműködést részben hagyományos és részben új eszközökkel. Az együttműködés időtartalma lehetőséget biztosít, hogy mindez megvalósuljon.