Innovatív fejlesztések a gabonaalapú élelmiszeripari és ipari kutatások területén

Kovács Béla Róbert
GINOP-2.2.1-15-2017-00048
GINOP-2.2.1-15
Innovative developments in the area of the grain based food industrial and technical researches
269.999.155
269.999.155
VIRESOL Keményítő-és Alapanyaggyártó és Forgalmazó Kft.
TriDev Innovációs és Menedzsment Kft.
Pannon Egyetem

Jelen konzorciális együttműködés célja ipari körülmények között azon összefüggések felderítése a nevezett technológiai folyamatokban (kezdve az alapanyag termesztésétől egészen a végtermékek minőségéig bezárólag), amelyekről jelenleg nincsenek, vagy csak korlátozott mértékben rendelkezünk információkkal. Ezek felderítése jelentős mértékben járul hozzá az ilyen technológiákat alkalmazó vállalatok termelékenységéhez, ezáltal növeli a hazai élelmiszeripar gerincének versenyképességét a nemzetközi piacokon. Ehhez igazodva kerültek kiválasztásra a konzorciális együttműködés témakörei a következők szerint: alapanyagok hatása a termékhozamra és -minőségre, kukorica áztatás paramétereinek hatása a feldolgozás későbbi folyamataira, maltodextrin előállítása és fogyasztó oldali vizsgálata, valamint nagy tisztaságú, neutrális alkohol szennyezőinek beazonosítása, az elvtávolítási módszerek fejlesztése.