Infekciókontroll tevékenységek gyakorlati megvalósítása a Debreceni Egyetemen

Bertáné Orosi Piroska
EFOP-1.8.21-18-2019-00077
EFOP-1.8.21-18
Practical implementation of infection control activities at the University of Debrecen
16.902.710
16.902.710

A pályázat célja az alább felsoroltakon kívül a két intézmény infekciókontroll rendszerének egységesítése is. A közösen elkészített eljárásrendeket, szabályzatokat és dokumentumokat mindkét intézményben használni fogják. Az eszközbeszerzések ugyancsak közösek. Az infekciókontroll rendszer átalakítását nyolc team fogja végezni. A teamek tagságát a két intézmény közösen adja. A teamek vezetői zömében a Klinikai Központ Intézményi Infekciókontroll és Antibiotikum Bizottság tagjai lesznek. A havonta tartott Intézményi Infekciókontroll és Antibiotikum Bizottság üléséna team vezetők beszámolnak arról, hol tartanak a célok megvalósításában.