Implantátumok osteoszintézisének kutatása és trabekuláris szerkezet kifejlesztése Additive Manufacturing alkalmazásával

Csernátony Zoltán Lajos
GINOP-2.2.1-15-2017-00055
GINOP-2.2.1-15
The research of implants enabling the osteo integration and elaborating trabecular machines with the aplication of Additive Manufacturing
700.000.000
700.000.000
Varinex Zrt
Nyíregyházi Egyetem

A projekt célja, hogy a jelenleginél lényegen gyorsabb és költséghatékonyabb módszerekkel, Additive Manufacturing (AM) technológiával állítsunk elő olyan implantátumokat, melyek az emberi szervezet számára magasabb fokú biokompatibilitást és biofunkcionalitást jelentenek, gyorsabb gyógyulás és jelentősen hosszabb idejű élettartam mellett. További célja, hogy mindezek mellett az AM egyes különálló megoldásait teljes körűen áttekintse, összefoglalja a napi sebészi gyakorlathoz szükséges tapasztalatokat, illetve kiegészítse azokat a sebészet igényeinek megfelelően, amely igények jelentős mértékben eltérhetnek az iparban használt és elfogadott megoldásoktól.
Szeretnénk az AM technológiák adta lehetőségeket többek között képfeldolgozási algoritmusokkal, állatkísérletekkel, klinikai vizsgálattal és mozgáselemző rendszerrel vizsgálni, és gyakorló sebészekkel közösen kidolgozni az egyes felmerülő feladatok megoldását.