Helyi önkormányzati szerepek és eszközök az ökológiai fenntarthatóság megvalósításában

Fodor László
K 115530
OTKA-K, 2015
Roles and instruments of local governments in the realization of ecological sustainability
23.961.000
23.961.000

A kutatás során választ kaphatunk arra, hogy vajon fontos-e ma Magyarországon az önkormányzati szintű szabályozás illetve igazgatás a környezetvédelemben? Mik ennek a keretei, és kihasználják-e azokat? Lehet-e önálló és jó gazda egy önkormányzat (nem csak tulajdonosi értelemben)? Mutathat-e példát az önkormányzat a polgároknak és a gazdálkodó szervezeteknek, illetve akár más önkormányzatoknak? Mi a nemzetközi és a hazai szabályozási tendenciák viszonya egymáshoz? Vannak-e adaptálható minták (jó gyakorlatok) e téren? A kutatás számára egyedülálló infrastrukturális hátteret nyújt a Debreceni Egyetem (az Egyetemi és Nemzeti Könyvtárral, elektronikus adatbázisaival, rendkívül széles kutatási spektrumával és hálózataival, humán erőforrásával, stb.).