Gyógyszertechnológiai K + F infrastruktúra fejlesztése a Debreceni Egyetemen

Vecsernyés Miklós
GINOP-2.3.3-15-2016-00021
GINOP-2.3.3-15
Developing Pharmaceutical Technology K + F Infrastructure on the University of Debrecen
944.740.015
944.740.015

A projekt célja a Debreceni Egyetemen folyó gyógyszertechnológiai fejlesztésekkel kapcsolatos műszerpark fejlesztése, amely új szintre emeli a gyógyszertechnológiaia kutatás-fejlesztés minden lényeges elemének megvalósításhatóságát. A műszerpark akár gyógyszerminták GMP körülmények közötti pilot méretben való előállítását és gyártásközi vizsgálatok elvégzését is lehetővé teszi. A jelenleg is a témában folyó magas szintű kutatások nagyságrendjének emelését, valamint teljes vertikumban, nagy áteresztőképességgel történő integrációját tenné lehetővé jelen fejlesztés. Az eszközpark a számos alapkutatási feladaton kívül később így termékfejlesztésekben is felhasználható lesz.
A műszerpark fejlesztése nélkülözhetetlen az Egyetemen folyó ilyen irányú kutatások színvonalának további emeléséhez. A műszerpark interdiszciplináris kutatással (esetleg később szolgáltatással) kapcsolódhat más, a Debreceni Egyetemen vagy általában a régióban folyó nagy projektekhez.