Gyermek sürgősségi, baleseti ellátás fejlesztése

Szabó Tamás
EFOP-2.2.1-VEKOP-16-2016-00001
EFOP-2.2.1-16
The development of children's emergency and accident care.
1.779.154.743
1.779.154.743
Állami Egészségügyi Ellátó Központ
Heim Pál Gyermekkórház
Petz Aladár Megyei Oktató Kórház
Szegedi Tudományegyetem

A fejlesztés a gyermeksürgősségi ellátás elérhetőségének és a szolgáltatás színvonalának emelésével, a megfelelő infrastruktúra kialakításával valamint az eszközellátottság és az ellátó szakszemélyzet folyamatos biztosításával valósul meg. A projekt megvalósulásával elkerülhetővé válik a gyermekkori késedelmes vagy hibás, sikertelen ellátás, mely az egész életre kiható életminőség romlást eredményezhet nemcsak a gyermek, hanem a családja számára is. A támogatási kérelmet benyújtó szervezetek az együttműködés keretében vállalják, hogy kialakítják a gyermek traumatológiai és sürgősségi ellátás országos, illetve regionális ellátórendszerét az országos központ (a kialakításra kerülő besorolás szerinti III. progresszivitási szint) és térségi alközpontok (III. progresszivitási szint) létrehozásával. A fejlesztés Budapesten a Heim Pál Gyermekkórház, a DE, a SZTE, a PTE gyermekklinikáin, a miskolci B-A-Z Megyei Kórház és a győri Petz Aladár Kórház területén valósul meg.