A gyermek- és ifjúságpszichiátria, addiktológiai és mentálhigiénés ellátórendszer infrastrukturális feltételeinek fejlesztése

Nagy Beáta
EFOP-2.2.0-16-2016-00002
EFOP-2.2.0-16
Development of children and adolescent psychiatry, addiction and mental health care system terms of infrastructure.
711.258.600
711.258.600
Állami Egészségügyi Ellátó Központ
Pannon Egyetem
Szegedi Tudományegyetem

A projekt alapvető célja a 18 év alatti lakosság lelki egészségi állapotának javítása, az érintett populáció ellátáshoz való jutásában meglévő egyenlőségek csökkentése, az ellátórendszer rugalmasságának és alkalmazkodóképességének javítása az egészségügyi ellátórendszer korszerű és költséghatékony működtetése mellett. Ennek érdekében:Fejleszteni kívánja az egészségügyi infrastruktúrát:Orvosolni kívánja a területen észlelhető szakemberhiányt Közösségi beágyazottság, kezelésbe vonás elégtelensége miatt mentálhigiénés team-ek létrehozását kezdeményezi és valósítja meg,Szakmai fejlesztési, értékelési és finanszírozási rendszer-fejlesztési feladatokat végez.