Genomic Instability of Expanded Repeats in HD and ALS/FTD. (N° ERARE18-066: REPETOMICS)

Székvölgyi Lóránt
NNE 130913
NNE_18
EUR
Cancer Research Centre of Marseille (CRCM) - Centre de Recherche en Cancérologie de Marseille
Tanz Centre for Research in Neurodegenerative Diseases
Ulm University Hospital Department of Neurosurgery
Istituto Auxologico Italiano (IRCCS)
University of Oxford
Max-Planck-Gesellschaft - MAX-PLANCK-gesellschaft zur förderung der wissenschaften
Aix-Marseille University (AMU) - Université d'aix Marseille

A huntington-kór (HD) és az amyotróf laterális szklerózis és a frontotemporális demencia (ALS / FTD) bizonyos formái öröklődnek. Projektünk célja, hogy (1) pontosan mérje az expanzió mértékét az egyes sejtek szintjén, ellentétben a test és az agy érintett és nem érintett részével, (2) meghatározni, hogy az életben milyen időpontokban és milyen sejtekben jelenjenek meg. (3) annak megértése, hogy miképpen jön létre a terjeszkedés és milyen módon módosul, bővül, (4), hogy megértsük, milyen következményekkel jár az ismétlődő méretváltozás egy sejtre nézve, (5) annak bizonyítása, hogy milyen hatása van az ismétlődésnek.