Functionális omikák- Kiválósági Központ (Molmedex Fun-Omics)

Bálint Bálint László
GINOP-2.3.3-15-2016-00007
GINOP-2.3.3-15
Molmedex Fun-Omics
325.933.804
325.933.804
MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont
Szegedi Tudományegyetem

A projekt célja Fejlett Központi Laboratóriumhálózat létrehozása, mely tudományos szolgáltató központként 3 fő funkciót lát el: kutatási szolgáltatást nyújt, oktatóintézményenként működik és a legmagasabb technikai színvonalat és kompetenciát képviseli a biológiai rendszerekkel kapcsolatban. Az ACF olyan tudományos szolgáltató központ, amely az adott szakterületen vezető szerepet tölt be a rendelkezésre álló szaktudás és szakértelem tekintetében, és a lehető legmodernebb infrastrukturális felszereltséggel bír. Amellett, hogy a létrehozni kívánt központi laboratóriumok az egyes intézmények szintjén előmozdítanák a kutatást, célunk egy olyan kutatói szolgáltatóhálózat létrehozása, amely a három ACF egyedülálló adottságaira épül. A hálózat kialakításának elsődleges célja a molekuláris medicina területén végzett kutatások segítése.