Felsőoktatási infrastruktúra-fejlesztés a Debreceni Egyetemen

Higher education infrastructure development at the University of Debrecen
2.889.524.880
2.889.524.880

A Debreceni Egyetemen korábban megvalósult infrastrukturális fejlesztések, felújítások eredményeképpen a karok oktatási és kutatási tevékenységéhez nélkülözhetetlen infrastruktúra általános állapota javult, kapacitásai jelentős mértékben növekedtek. Az oktatási infrastruktúra a kapacitásokat tekintve képes kiszolgálni az Egyetem aktuális igényeit, azonban egyes karok, szervezeti egységek környezete további fejlesztésre, korszerűsítésre szorul.
Az elmúlt évek jelentős egyetemi infrastruktúra fejlesztése után nagyobb hangsúlyt kell fektetni azon fejlesztésekre, melyek a meglévő és az újonnan létrehozott kapacitások felhasználásának hatékonyságát növelik, a fajlagos működtetési költségeket csökkentik. Az infrastrukturális ellátottság lényeges elemei a tantermi oktatáshoz szükséges eszközök, illetve a laboratóriumi és általában a gyakorlati oktatás eszközei.