A felsőoktatás és az ipar együttműködése az egészségiparban

Szilvássy Zoltán
GINOP-2.3.4-15-2016-00002
GINOP-2.3.4-15
Higher education and industry cooperation in health sector
3.795.977.447
3.795.977.447
Fluart Innovative Vaccines Kft
Richter Gedeon NyRt.

Jelen program az egészségiparon belül a gyógyszeripar és biotechnológia területén kíván előrelépést tenni. A FIEK program gyógyszeripari és egyetemi szereplőinek szakmai programja évek óta kipróbált, kutatásegyeztetések eredménye. A rendszer működésének szakmai alapja az, hogy a gyógyszer- és élelmiszeripar innovációs láncainak több hasonló, ill. azonos pontja van, és ezeket kölcsönösen kihasználva különleges jelentős hozzáadott érték keletkezik mind a fejlesztési folyamatokban, mind a fejlesztésekben, mind a szakember képzésben. A magyar gyógyszeripar biotechnológiai ágazata esetében a törvények által előírtak betartásához nélkülözhetetlen, a termékek piacra léptetési biztonságát garantáló kutatói és vizsgálói hálózati rendszer kiépítés alatt áll. A hazai intézményhálózatban a Debreceni Egyetem adottságai ebből a szempontból messze a legjobbak. Az Egyetem mellett a projekt további partnerei (Fluart, Richter) szintén kiemelkedő szakmai múlttal és K+F potenciállal rendelkeznek.