Elméleti eszközök a ma és a holnap részecskegyorsítóihoz

Trócsányi Zoltán
K 125105
K_17
Theoretical tools for colliders of today and tomorrow
24.974.000
24.974.000

Kutatásunk közvetlenül két célkitűzést fogalmaz meg. Egyrészt olyan módszert és azt megvalósító számítógépes programot fejlesztünk, amellyel elméleti számítások eredményeként minden korábbinál pontosabb becslést tudunk adni nagy energiájú részecsekütközési kísérletekben mérhető fizikai mennyiségekre. Eszközeinkkel az LHC-n zajló legfontosabb folyamatokat kívánjuk tanulmányozni, többek között a Higgs-részecske keletkezését és elbomlását más ismert részecskékkel együtt a végállapotban.Másrészt részletesen tanulmányozni fogunk néhány olyan elméleti modellt, amely új részecske keletkezését jósolja olyan szempontból, hogy felderítsük az új részecske keresésének legjobb kísérleti módját, továbbá értelmezni tudjuk az ilyen keresések eredményét.