Egészségügyi humánerőforrás fejlesztés a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában

Nádházy Zsolt
EFOP-1.10.2-17-2017-00021
EFOP-1.10.2-17
Human Resources Development in the Clinical Center of the University of Debrecen
149.999.999
149.999.999

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ az érvényes szakmai struktúra legtöbb egészségügyi szolgáltatásához rendelkezik a minimál követelmények teljesítéséhez szükséges személyi feltételekkel, ám a hiányszakmák és hiányterületek vonatkozásában a minőségi szolgáltatás nyújtásához kellő optimális szakember szükséglet eléréséhez elengedhetetlenül szükséges jelen támogatás.
A projekt megvalósításával az Intézmény célja az érintett területeken a betegellátás folyamatosságának, biztonságának és minőségének fokozása, a dolgozói leterheltség csökkentése és ezzel a betegre fordítható egységidő növelése, valamint az egészségügyi ellátás hozzáférhetőségének javítása. A humánerőforrás fejlesztéseken keresztül megvalósulhat a régióban a valós szükségleteken alapuló, fenntartható betegellátás, távlatilag pedig mindezek révén növelhető a lakosság egészsége, életminősége.