Egészséges növény egészséges talajból: Rugalmasság és stabilitása szerves földművelési rendszerek

Vágó Imre
Ekhaga Project
Ekhaga Stiftelsen 2015-65
Healthy plant from healthy soils: Resilience and stability of organic cropping systems
EUR
EUR
Humboldt-Universität zu Berlin

A biogazdálkodás előmozdítása és fenntartása az egészség az egyik kulcsfontosságú eleme. Ebben a projektben azt vizsgáljuk, hogy a talaj hogyan képes elnyomni a növényi betegségeket és hogyan tudnak az egynyári növények reagálni a klimatikus stressz tényezőkre. Egy sor hosszú távú szántóföldi kísérlet segítségével vizsgálódunk három ország nagy öko-földrajzi tartományában. Eredményeink segítséget nyújtanak a gazdálkodóknak, hogyan tervezzenek megbízhatóbb és rugalmasabb növénytermesztési rendszerekben, és megértsék, hogy milyen tényezők felelősek a rendszer állapotáért az ökológiai gazdálkodásban.