„DIGITRANS” Digitális átalakulás, üzleti modellek a Duna-régióban

Pető Károly
DTP1-1-193-1.2
Interreg - DTP
„DIGITRANS” “Digital transformation of business models in the Danube region”
EUR
EUR
Alkalmazott
MFG Innovation Agency for Media and Creative Industries Baden-Württemberg
University of Vienna - Universität Wien
University of Ljubljana - Univerza v Ljubljana
University of Sofia "St. Kliment Ohridski" - Sofiiski Universitet Sveti Kliment Ohridski
Petru Maior University - Universitatea"Petru Maior"

A digitalizálási technológiák, mint az internetes, nagy adat és felhőalkalmazások drámaian megváltoztatják az üzleti szabályokat. Ez sokkal zavaróbb, mint az innovatív új vállalkozások megjelenése, pl. az Uber szolgáltatás hirtelen fejlődése és káros hatása a hagyományos üzleti modellekre nézve.
A digitális átalakítás számos lehetőséget és esélyt kínál a hagyományos KKV-knak és Start up-oknak a megerősödésben, valamint a feltörekvő gazdaságokban is – természetesen akkor, ha fejlesztik a digitális üzleti modelleket módszertanilag. A főbb innovációs akadályok a meglévő módszerek változatosságában és összetettségében rejlik, ahogyan a Thinking Design, Service System Design vagy a Business Model Canvas esetében is tapasztalható.
A projekt egy leegyszerűsített receptet hoz létre módszerében, a digitális átalakulás támogató eszközeként, digitális képzési platformként, a regionális igényekhez, a két kísérleti inkubátor szervezethez és a közösségi együttműködés igényeihez szabottan.