A Debreceni Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében

Bartha Elek
EFOP-3.4.3-16-2016-00021
EFOP-3.4.3-17
Development of the University of Debrecen to jointly improve the quality and accessibility of higher education.
3.658.275.043
3.658.275.043
Kisvárda Első Közösségi Főiskola Nonprofit Oktató Kft.

Orvosképzés: Az orvosképzés volumenének növelése és ennek érdekében a klinikai oktatás bázisának erősítése, megszilárdítása és színvonalának emelése a gyakorlati képzés megerősítésén keresztül. A klinikai képzés módszertani fejlesztése a gyakorlati képzés terén, a digitális tananyagok alkalmazása és az idegen nyelvű tananyagok bővítése által. A képzés területén interprofesszionális oktatás bevezetése, a gyakorlati képzés erősítése. Az egyetemi oktatók, klinikusok folyamatos és magas szakmai szintű képzése a meghívott vendégelőadók által. MTMI képzések és a hallgatói sikeresség javítása: A természettudományos szakokon folyó tanárképzés támogatása a megújuló tananyagok és digitális tartalmak által. A digitalizált tananyagok elérhetővé tétele, a már pályán lévő oktatói kar továbbképzése az innovatív pedagógiai módszerek elterjesztése érdekében.