Bioimaging Hálózat: Képalkotó technológiák fejlesztése és alkalmazása- a molekuláktól az élő szervezetig

Szöllősi János
GINOP-2.3.3-15-2016-00003
GINOP-2.3.3-15
Bioimaging Network
885.100.000
885.100.000
MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont

A pályázat célja egy olyan műszerpark létrehozása és összehangolt működtetése, amely az intézményeinkben folyó orvosbiológiai kutatásokban a biomolekuláris kölcsönhatások, sejtfunkciós és sejtmorfológiai paraméterek vizsgálatát teszi lehetővé az egyedi molekula felbontású mérésektől a sejteken és szöveteken keresztül az élő szervezetekig. A sejtműködést irányító jelátviteli folyamatok hordozói olyan kölcsönható biomolekula-komplexek, melyek genetikai vagy környezeti okok miatti megváltozásai betegségeket okoznak. Feltérképezésük és működésük megértése gyógyszerhatóanyag-célpontok azonosítását teszi lehetővé. A konzorciális partnerek együttműködése lehetővé teszi a meglévő műszerparkok és szakértelmek közös felhasználását és a tudományos projektek összehangolását is. A műszeregyüttes az intézmények Szolgáltató Laboratóriumaiban fog üzemelni, így elérhetővé válik a hazai és nemzetközi tudományos közösség részére.