Bioanalitikai műszerpark fehérjeszintű gyógyszerjelöltek molekuláris és sejtszintű vizsgálataihoz

Tőzsér József
GINOP-2.3.3-15-2016-00020
GINOP-2.3.3-15
Bioanalitical Instrumentation for Molecular and Cellular Analization of Protein Level Medicine Referends
883.937.823
883.937.823

A Debreceni Egyetem (DE) egyik kiemelt kutatási és kutatásfejlesztési iránya a fehérjék széleskörű vizsgálata, különös tekintettel a betegségekben betöltött szerepükre illetve potenciális terápiás felhasználásukra. A DE és ipari partnerei fehérjealapú gyógyszer és vakcina-fejlesztéseket terveznek, melynek megvalósításaként az Egyetem ipari partnerei által (Richter Gedeon Nyrt, Fluart Innovative Vaccines Kft.) kezdeményezett kutatási programjaihoz a műszeres feltételek alapvetően adottak, azonban nem tekinthetőek korszerűnek és kellően széles spektrumúnak. Ezért a kutatási feladatoknak a tervezetteknél is magasabb szinten történő megvalósítását nagymértékben segítené egy olyan műszer-együttes beszerzése, mely lényegesen magasabb műszaki színvonalat képvisel, és hosszú évekre technológiai versenyelőnyt biztosítana a külföldi versenytársakkal szemben.