Az orvosi biotechnológiai mesterképzés megfeleltetése az Európai Unió új társadalmi kihívásainak a Pécsi Tudományegyetemen és a Debreceni Egyetemen

Tőzsér József
TÁMOP-4.1.2-08/1/A-2009-0011
TÁMOP-4.1.2-08/1/A
The medical biotechnology master's mapping of the European Union's new social challenges of the University of Pecs and University of Debrecen
37.012.000
46.265.000

A projekt célja a biotechnológiai mesterképzés elképzelések harmonizálása, az orvosi biotechnológiai képzés tananyagának kialakítása, valamint az orvosképzésben a geriátriai oktatás fejlesztése. A Biológus-biotechnológus képzés – kifutó jelleggel – még folyik a Debreceni Egyetemen. Speciális biotechnológus képzést már akkreditáltattak más felsőoktatási intézmények, ezek körébe tartozik az Orvosi biotechnológus képzés is. Ugyanakkor a Debreceni Egyetem Biotechnológus MSc szak indítását kezdeményezte. A pályázat keretében a Pécsi és a Debreceni egyetem biotechnológus képzését kívánjuk a molekuláris biológus és általános orvosi képzéssel komplementer módon harmonizálni, és egy egységes javaslatot előkészíteni a többi biotechnológiai képzést végző felsőoktatási intézmény számára. A tananyagok áttekintése után egy olyan tantervi háló elkészítését tervezzük, mely lehetővé teszi az orvosi biotechnológus képzésnek mint az általános biotechnológus képzés szakirányának a meghirdetését.